راهنمای ارزیابی گوگل

885x-

 

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی کمپانی گوگل برای اولین بار راهنمای ارزیابی Human را ارائه کرد که کیفیت نتایج جستجو را تعیین می کند. بعضی از نسخه های کپی و غیر اورجینال قبلا هم ارائه شده بود اما اولین بار در سال ۲۰۱۵ ارائه شد.

در کنفرانس SMX سال که در شهر سیاتل ایالات متحده آمریکا برگزار شد کارشناسان الگوریتم ها و جریمه های گوگل به سخنرانی و ارائه روش های جدید پرداختند. جنیفر اسلگ ، جنی هالاسز و راث بری درباره راهنمای ارزیابی گوگل در ارائه ایی با نام سئوکاران حرفه ایی درباره راهنمای ارزیابی گوگل چه باید بدانند ! به گفتگو پرداختند.

می توان خلاصه ایی از این سمپوزیم را در سرفصل های زیر ارائه کرد :

 

۱_ ارزیاب ها بطور مستقیم روی نتایج جستجو تاثیرگذار نیستند. می توان گفت گوگل از این پارامترها استفاده می کند برای تجربه اینکه متوجه شود چه چیزهایی باید در الگوریتم ها قرار داده شود.

۲_ اگر شما یک فروشگاه آنلاین دارید شما باید از روش  Your Money or Your Life استفاده کنید. روش (YMYL) یک استاندارد است که بالاترین سطح را پیشنهاد می کند. یعنی محتوا و صفحه ایجاد شده توسط شما باید بیشترین تاثیر را در بازدید امروز و یا آینده کاربر داشته باشد.

۳_ ارزیاب کیفیت جستجوی گوگل صفحات را بر اساس تخصصی بودن ، اعتبار داشتن و قابلیت اعتماد بررسی می کند. این المان ها بر اساس حروف اول لاتین کلمات EAT نام گذاری می شوند.

A) تخصصی بودن : مربوط به ناشر محتوا و چگونگی محتوا با توجه به نوع موضوع است. وقتی شما در یک موضوع به خصوص ماهر و توانا باشید حتما در موضوعات دیگر متخصص نیستید.

B) اعتبار داشتن : مربوط به سایت حقیقی است. سایت شما اطلاعات زیادی به درباره کمپانی شما به گوگل می دهد. مطمئن باشید که سایت شما به روز باشد.

C) قابلیت اعتماد : چرا باید یک مشتری و کاربر به سایت شما اعتماد کند ! بررسی کنید !

۴_ ارزیاب آنالیز می کند که آیا خواسته های کاربر در سایت شما جواب داده شده است یا خیر ؟ آیا هر آنچه که کاربر از شما نیاز دارد در اختیار او قرار می دهید !

۵_ اگر سایت شما دوستدار موبایل نباشد در این موضوع شکست خورده اید.

۶_ اگر می خواهید متوجه شوید که آیا محتوای شما خوب است و یا خیر ، آن را بلند بخوانید و ببینید چگونه به نظر می رسد .

 

smxadv16-1920x1080-regopen-800x450

 

۷_ درباره میزان محتوا و طولانی شدن آن وسواسی نشوید. آیا می توانید درباره تخم مرغ آب پز کردن ۱۰۰۰ کلمه بنویسید ؟!

۸_ میزان خوشنامی آنلاین شما چگونه است ! اگر دو یا سه نظر و کامنت بد را دیدید ناراحت نشوید و به تلاش خود ادامه دهید .

۹_ آیا وبسایت شما اطلاعات تکمیلی حواس پرت کننده ای را ارائه می دهد. پاپ آپ های گوناگونی که در سایت های مختلف هستند و صفحات زیادی را باز می کنند مورد توجه گوگل هستند چون بسیاری از این موردها در نسخه موبایلی وجود ندارند.

۱۰_ گوگل از ارزیاب انسانی و Human استفاده می کند چون جستجو کننده ها انسان هستند.

۱۱_ اگر در ارزیابی ها در حد وسط قرار گرفتید و نمره معمولی دریافت کردید این نشانه این نیست که کار خود را اشتباه انجام داده اید. شما تلاش خود را انجام داده اید که نمره معمولی دریافت کرده اید . این بدین معنا است که شما فعالیت شما خوب بوده اما عالی نبوده است.

۱۲_ اگر شما در وبسایت خود کالایی و یا خدمتی را ارائه می دهید باید مشخص کنید که چگونه می توانند کاربران شما را رهگیری کنند.

۱۳_ نشان دهنده میزان رضایت کاربر و یا فیدبک مشتری برای سایت بسیار خوب است. بطور مثال از روش ۵ ستاره استفاده کنید یعنی کاربر به شما با توجه به میزان رضایت از ۱ تا ۵ ستاره بدهد.

۱۴_ مطمئن شوید که سایت شما مطالب را به مرجع های آن به درستی ارجاع دهد. به مقاله ها ، اخبار و یا ویکی پدیا.

 

google-guidelines1-ss-1920

 

۱۵_ راهنماها برای خواسته گوگل مبنی بر چگونگی نمایش نتایج جستجو هستند و اینکه آنها چگونه هستند مهم نیست. دو موضوع مورد توجه است بهینه سازی و واقعیت.

۱۶_ هنوز گوگل اطلاعات واضح و دقیقی درباره تعداد ارزیاب ها به ما نداده است.

۱۷_ به قوانین راهنماها بیش از قوانین موجود دیگر توجه کنید.

۱۸_ بعضی از راهنماها مربوط یه صفحات واقعی و برخی مربوط به دامنه هستند.

۱۹_ محتواهای Scrape نمی تواند گوگل را فریب بدهد.

۲۰_ اعتماد و اطمینان گوگل در لحظه ایی کوتاه ممکن است بوجود آید و یا از بین برود. درباره اشتباهات گرامری روی محتوای خود تمرکز کنید.

۲۱_ جمع آوری تخصص ها باعث رشد مهارت های شما و کسب اعتماد برای شما نمی شود. تنها به جذب لینک به شما کمک می کند.