فایل های اسپارک و ایجاد محتوا

content-marketing-idea-lightbulb-ss-1920

 

فایل اسپارک چیست ؟ تفکرات ذهنی شماست که کمتر حالت ساختاری و طبقه بندی شده دارد یا همان فکرهای بکر و تازه ایی از ذهن بشر است که هیچ گاه تمام نمی شود.

سعی شما بر این باشد که افکار و فکرهای خود را یادداشت کنید چه درباره کار و فعالیت باشد و چه درباره چیزهای دیگر. امروزه دیگر لازم این فکرها را روی کاغذ بنویسید و شاید دیگران آن ها را بخوانند فناوری و تکنولوژی کار شما را راحت کرده است می توانید در سرویس های مختلف این اطلاعات نوشتاری و یا صوتی خود را نگه داری کنید.

زمانی که شما به هر عنوان در کمپانی و یا شرکت و یا هر جایی مشغول به کار شدید می توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا کار شما به پیش رود. اگر شما سئوکار باشید که این نوع از اطلاعات بسیار کاربردی تر می شود یعنی هر کجای کار که نیاز به ایجاد محتوا و بهینه سازی داشتید این اطلاعات به کمک شما می آیند. البته که این فایل های جمع آوری شده نیاز به ویرایش دارند تا بتوانند در جای درست خود قرار گیرند.

حتی اطلاعاتی که از هر مشتری و یا کاربر برای شما ارسال می شود می تواند منبع خوبی برای فعالیت های بعدی شما باشد که آن ها را ذخیره کرده و در هر زمان به آن ها دسترسی دارید و می توانید از این فایل ها استفاده کنید.

می توانید در ادامه کار خود با استفاده از اطلاعات کاربران و مشتریان خود را شناسایی کنید و متوجه شوید که آن مشتری فعالیت خود را چگونه می خواهد و با چه بودجه ایی می توان این کار انجام شود.

با توجه به این گفته ها چگونه می توانید به جمع آوری اطلاعات بپردازید و چه چیزی را باید ذخیره کنید !

چیزهایی که باید در دوران زندگی جمع آوری کرد ؟

_ فایل های صوتی

_ ویدئوها

_ تصاویر و عکس ها

_ ایده ها

_ طرح ها

_ جزئیات

_ صحبت ها و نقل قول های دیگران

_ مقاله ها به همراه منابع

_ نمونه ها و یا موردهای جالبی که مربوط به سایت شماست

_ پرسش های ذهن شما

 

چگونه از این فایل های اسپارک برای ایجاد محتوا استفاده کنیم ؟

اطلاعات جمع آوری شده را بررسی کنید. دسته ایی از این فایل ها پس از بررسی حذف می شوند چون متوجه می شوید که در مورد انتخاب و ذخیره آن ها اشتباه کرده اید. قسمتی از نوشته ها هم پس از دوباره خواندن یا حذف شده و یا در مورد فعالیت آن دوره شما بی نتیجه و بی اثر خواهد بود.

پس دسته ایی حذف شده و یا در پوشه ای استفاده آینده قرار خواهند گرفت.

 

sparks

 

در مقاله ایی درباره نوشتن محتوا خواندم که اگر یک پرسش خاص توسط سه کاربر متفاوت از شما پرسیده شود وقت آن است که به آن توجه کنید. من هم از این نکته جالب استفاده کردم و هرجا هر کاربر و یا مخاطب سوالی را از من به تعداد زیاد پرسید آن را یادداشت خواهم کرد و در دسته نوشته های اسپارک قرار خواهم داد.

اگر کاربران و مشتریان ویژه و یا VIP دارید می توانید اجازه دسترسی به بخشی از فایل های اسپارک خود را بدهید اما با اجازه شما و با اجازه دسترسی به فایل های مشخص شده توسط شما. این کار باعث می شود کاربر ویژه نظرهای خود را درباره فایل های ذخیره شده ارائه دهد و یا حتی خود کاربر به فایل های شما گزینه های جدید اضافه کند.

گاهی اوقات بعضی از کاربران پیشنهادهایی ارائه می کنند که در آن لحظه خبره ترین سئوکار هم آن نظر را درباره آن ندارد.

 

چگونه از فایل های اسپارک برای کاربر و مشتری استفاده کنیم !

برای هر سئوکار و هر مشتری متفاوت است اما وابستگی دارد به نظر شما درباره فعالیت کاربر و یا ایده مشتری برای شما و یا هر مورد مرتبط با موضوع مود فعالیت شما که در مورد کاری مشخص متفاوت است.

سعی کنید از تفریحات خود نیز برای کار استفاده کنید. شاید در سفر و یا مکان تفریحی در فروشگاهی به موردی برخورد کنید که درباره فعالیت کاری سئو مرتبط است و شما بتوانید از ایده های آن خدمت و یا کالا در فعالیت خود استفاده کنید.

یک رستوران و یا کافه می تواند ایده دهنده درباره موضوع شما باشد و یا فروشنده ایی که درباره کالا اطلاعاتی ارائه می دهد که شما از آن می توانید استفاده کنید.

سعی کنید اطلاعات اطراف خود را بررسی و ذخیره کنید. شاید در ابتدا فایل خوبی نباشد اما می توانید پس از خواندن و یا دیدن دوباره آن را اصلاح کنید.