۵ مهارت اساسی برای ساخت لینک

link-building-strategy

 

افرادی که در دنیای سئو لینک ایجاد می کنند و لینک می سازند زیاد هستند اما چیزی که یک دسته از آن ها را از بقیه تمایز می دهد مهارت هایی هستند که باید آن را کسب کرد.

ابتدا باید بدانیم که چقدر لینک های ضعیف روی محتوای شما تاثیر منفی می گذارند و باعث می شود گوگل رتبه بندی شما را کاهش دهد. خیلی از افراد هستند که اعلام می کنند در همه موضوع ها کار و فعالیت خود را درست انجام داده اند اما در مورد لینک ها مشکل دارند. این افراد می گویند که اگر تعدادی لینک در محتوای خود داشتیم چندین صفحه در نتایج جستجو پیشرفت می کردیم که البته همیشه این نوع تفکر درست نیست.

در هر کاری باید تخصص داشت شاید یک سازنده محتوا نتواند در موردهایی به جز لینک نظر بدهد و اگر هم نظری داشته باشد درست و صحیح نباشد. اگر یک فعالیت به درستی انجام نشود باعث ایجاد مشکلات بزرگتری می شود و این مشکلات جدید شاید باعث شکست کار شود که البته میزان تحمل شرایط افراد هم روی این موضوع تاثیر گذار است.

 

۱_ چگونگی تحلیل و آنالیز یک سایت با توجه به شرایط مختلف

فقط درست و به جا بودن قسمتی از سایت مهم نیست. شاید در قسمتی از سایت محتوای خوب نوشته باشید که مرتبط با وبسایت شما و سلیقه کاربران است و سیگنال های خوبی از شبکه و کانال های اینترنتی داده و بگیرد اما قسمت دیگر سایت ضعیف باشد و نتواند پیوستگی لازم را ایجاد کند که این باعث ایجاد گپ در محتوای شما  و در نتیجه جدا شدن کاربر از شما می شود.

همان طور که محتوای خوب باعث تاثیرگذاری روی قسمت های دیگر می شود محتوای بد هم تاثیر خود را روی وبسایت شما می گذارد. وقتی شما در صفحه جستجوی نتایج به دنبال مورد خود هستید اطلاعات خوبی کسب می کنید چون نوع محتوا طوری است که شما را به خود جذب می کند اما اگر در ارائه محتوا مشکلی بوجود آید کاربر آن سایت را ترک کرده و به دنبال محتوایی خواهد رفت که نیاز های او را برطرف کند.

خود شما هم با چنین سایت های نامطمئنی ارتباط نخواهید گرفت.

 

email-stick-figures-ss-1920-800x450

 

۲_ ارتباطی موثر و مفید داشته باشید

داشتن روابط عمومی بالا و ارتباط گرفتن با دیگران باعث پیشرفت شما در زندگی خواهد شد. این ارتباط در بحث سئو مهم تر خواهد شد چون ارتباط باید به نحوی برقرار شود که کاربر از شما جدا نشود. پس محتوا و نوشته باید درست و صحیح باشد. روزانه ایمیل ها و پیغام هایی به دست ما می رسد که بسیار طولانی هستند و برای اینکه متوجه شویم منظور نوشته چیست باید آن را چند بار بخوانیم ولی همه فرصت چندبار خواندن یک مطلب را ندارند.

پس باید سعی کنیم نوشته به گونه ایی باشد که با استفاده از تعداد درستی از کلمات منظور ما منتقل شود. برای لینک زدن و گرفتن به سایت های مورد نظر باید در پیغام درخواست شما بیان شود که عایدی برای دو طرف برای این داد و ستد لینکی وجود دارد.

 

AG404-800x281

 

۳_ چگونه یک سایت را خزش کنیم و ارورهای ریدیرکت را شناسایی کنیم

با این کار سایت خود را از شر لینک های خراب راحت می کنید و تجربه کاربر هم ارتقا پیدا خواهد کرد.

برای هر سئوکاری مشاهده سایتی که ۳۰ صفحه دارد و بیش از ۱۰۰ ارور خزش دارد ناراحت کننده است. لابته حلقه های ریدیرکت و صفحاتی که هم ورژن WWW دارند و هم نه ، مزید بر علت است. لینک های داخلی که به ریدیرکت های غیرلازم می روند هم معمول است.

گاهی اوقات سایت هایی دیده می شوند که ۲۰ ریدیرکت داخلی به یک صفحه یکتا ارجاع داده می شود. ریدیرکت های ۳۰۱ هم در ورژن های WWW و غیر آن ورژن هم قابل بررسی است.

 

LfmMaj

 

۴_ ایجاد بالانس در پروفایل لینک

برای اینکه بدانید این مورد درست و صحیحی انجام می شود می توانید از ابزار Majestic استفاده کنید و یا ابزارهای دیگری که ارائه شده اند. اگر دیدید که ۷۵ درصد از انچرزها از کلمه کلیدی خاصی هستند زمان آن فرارسیده است. بررسی لینک های پاپ آپ و دیگر نکته ها باید در نظر گرفته شود.

در موضوع انچرزها و ایجاد لینک های مفید باید به شدت دقیق باشید تا در فعالیت خود موفق باشید.

 

Mozalgo-800x271

 

۵_ اجرای صحیح یک نکته کلیدی در زمانی که بعضی چیزها درست انجام نمی شوند

الگوریتم Moz درحال تغییر و به روزرسانی است و این یکی از اصلی ترین نکات است که باید به آن توجه داشته باشید. این به شما کمک می کند که پارامترهای بزرگ و مهم را بررسی کنید و ببینید که شرایط برای شما چگونه پیش می رود. حتی آیتم هایی که شما فکر می کنید تاثیر مهمی ندارند نیز ارائه می شود و می توانید به تحلیل آن ها نیز بپردازید.

خیلی از افراد نیازی به بررسی این موضوعات نمی بینند اما بررسی و تحلیل آن ها به کسی ضرر نمی رساند.

فرق نمی کند که چند سال است در سئو فعالیت می کنید و چه مهارت هایی کسب کرده اید ، باید از اطلاعات جدید هم استفاده کنید تا از دنیای سئو عقب نمانید.